Najlepšie je naplánovať ju pred samotnou stavbou domu, vyžaduje si totiž čas a priestor. Na čo by ste rozhodne mali myslieť?
Ak si chcete užívať pobyt „vonku“, no zároveň byť stále doma, stavte na zimnú záhradu. Tá je harmonickou súčasťou domu, dokáže exteriér oživiť a ponúka maximálne pohodlie. Ak plánujete veľkorysú zimnú záhradu, budete potrebovať posúdenie statika. Vedeli ste, že zimná záhrada vám môže pomôcť ušetriť na vykurovaní? Ak stavíte na výber profilov a zasklenia s nízkym koeficientom prechodu tepla, zabránite jeho úniku a v konečnom dôsledku ušetríte financie. Tieto a mnohé iné detaily vám upresnia odborníci na realizáciu zimných záhrad, ktorí majú so zasklením terasy dlhoročné skúsenosti.
Zasklenie terasy nechajte na profíkov
Aby nedošlo k preťaženiu nosných profilov, konzultujte výber zasklenia s tými najpovolanejšími – profesionálmi, ktorí myslia na detaily ako zhromažďovanie dažďovej vody a nečistôt. Tento fakt odborníci zohľadnia pri návrhu odkvapových žľabov a zvodov. Na čo myslieť ďalej? Vhodné je neplánovať ani výklenky ale staviť na jednoduchosť samotnej stavby. Sklon strechy má tiež svoje pravidlá. Ak chcete v zime „prikúriť“ slnkom, oplatí sa vám zvoliť sklon strechy 80 stupňov. Výber skla nenechajte na náhodu – sklo s vyššou tepelnou priepustnosťou zabezpečí väčšie tepelné zisky. Ako je to s tienením, ktoré má zásadný vplyv na teplotné pomery v zimnej záhrade? Najčastejšie sa využívajú vnútorné rolety a vonkajšie žalúzie, najlepšie je na ich realizáciu myslieť ešte pred výstavbou domu alebo zimnej záhrady.
Ako je to s vetraním?
Možností je veľa, opäť je dobré informovať sa u odborníkov, ktorí majú aj také „detaily“ ako vetranie – v merku. Odporúča sa možnosť vetrania cez 25 až 35 % povrchu – prostredníctvom výklopných, posuvných alebo otváracích okien a dverí, je možné využiť aj mikroventilačné klapky. Predtým ako sa pustíte do realizovania zimnej záhrady, prípadne zasklenia terasy, vhodné je nechať si poradiť a zefektívniť tak priebeh celej stavby.
Komerčný článok